Porady eksperta

Zadaj pytanie naszym ekspertom.

Najczęściej zadawane pytania

Na rynku jest dostępnych bardzo wiele różnych osłon okiennych. Bogaty wybór pozwala na idealne dopasowanie osłony do potrzeb Klienta. Jednak nie zawsze wiadomo, który system wybrać. Należy dokładnie przeprowadzić analizę dostępnych rozwiązań. Inaczej produkt nie spełni oczekiwań. Zobacz porady eksperta.

Żaluzje poziome aluminiowe 16 mm, 25 mm, 50 mm

żaluzje poziome aluminiowe

Żaluzje aluminiowe to bardzo popularna osłona okienna. Korzystna cena, łatwość montażu to główne atuty żaluzji. Żaluzje posiadają piórka o szerokości 16 mm, 25 mm i 50 mm w różnej gamie kolorystycznej, co daje możliwość dopasowania ich do aranżacji wnętrza. Żaluzje poziome można zamontować na dowolnym rodzaju okna (PVC, aluminium, drewno), do wnęki lub na ścianie dzięki odpowiednio dobranym wieszakom. Opcjonalne zastosowane prowadzenia żyłkowego sprawia, iż żaluzja pozostaje przy szybie nawet przy uchylonym oknie. Żaluzje mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie.

Żaluzje drewniane 25 i 50 mm

żaluzje poziome drewniane

Żaluzje drewniane to ekskluzywne osłony okienne. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Sposób mocowania pozwala zamontować żaluzję bezpośrednio na skrzydle okna (inwazyjnie lub bezinwazyjnie), jak również na ścianie. Płynną regulację zapewnia zastosowanie mechanizmu ręcznego lub elektrycznego. Żaluzje mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie.

Żaluzje pionowe

żaluzje pionowe

Najczęściej stosowane w biurach, budynkach użyteczności publicznej, ale i coraz częściej w budynkach mieszkalnych. Pozwalają na osłonięcie dużych powierzchni. Oferujemy pasy o szerokości 127 mm lub 89 m. Istnieje możliwość wykonania dowolnego nadruku na lamelach z materiału co pozwala na spersonalizowanie produktu nadając mu indywidualny charakter. Montowane mogą być do wnęki, na ścianie do sufitu lub skośnie na poddaszach. Zastosowanie designerskich rozwiązań, a także ekskluzywnych tkanin i szyn sprawia, że żaluzje pionowe stanowią piękną ozdobę wnętrza. Mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie.

Plisy

plisy okienne

Materiałowe zasłony okienne z charakterystycznie ukształtowanym, zaginanym materiałem. Istotną i jedną z najważniejszych zalet plis jest możliwość stosowania ich nie tylko do okien w kształcie prostokątnym ale również ukośnych, owalnych, okrągłych i innych o nietypowych kształtach. Obsługa może odbywać się za pomocą estetycznych uchwytów lub sznurka. Materiały o różnej strukturze i kolorystyce pozwalają na dopasowanie osłony do każdego wnętrza, a światło padające na tkaninę tworzy niepowtarzalne odbicia, czasami do złudzenia przypominające żaluzję. Plisy polecane są między innymi do mieszkań znajdujących się np. na parterze. Plisy są również łatwe do utrzymania w czystości. Można je w całości czyścić na mokro.

Panel Track

System składa się z szyny prowadzącej oraz mocowanych do niej pionowych, przesuwnych pasów tkanin o szerokości od 25 do 150 cm. Dzięki możliwości dowolnego montowania zasłon: we wnęce okna, na ścianie lub suficie, system zasłon panelowych dedykowany jest do każdego wnętrza. Dekoracyjność paneli i możliwości zastosowania wielu rozwiązań kolorystycznych m.in.: łączenie różnych typów tkanin w tym kolorów i wzorów, mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjny sposób przesłaniania okien. Dostępna w ofercie Vertex S.A. szeroka gama kolorystyczna pozwala na wybór materiału zgodnie z aranżacją wnętrza i pełnioną przez niego funkcją. Panele zasłon można swobodnie zestawiać kolorystycznie, jak również w dowolnym momencie zmienić kolejność miejsca ich zawieszenia w systemie, tym samym zyskując dodatkową funkcję aranżacyjną. Panel Track dostępne są również z indywidualnym nadrukiem na życzenie Klienta. Mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie.

Rolety wolnowiszące

Są to najpopularniejsze rolety. Dzięki swojemu estetycznemu wyglądowi a także prostocie działania rolety wolnowiszące cieszą się dużą popularnością nie tylko w domach prywatnych, ale także w biurach i budynkach użytku publicznego. Stosowane są zarówno jako ochrona przed słońcem, czy też jako element dekoracyjny, zasłona wnęk lub ekran projekcyjny. Doskonale nadają się do przysłaniania dużych powierzchni. Roletę w zależności od systemu można zamontować do sufitu, nadproża, ściany, wnęki okiennej czy za pomocą bezinwazyjnych uchwytów bezpośrednio do okna. Przy tym ostatnim rozwiązaniu jest możliwość zastosowania prowadzenia żyłkowego, które stanowi doskonałe rozwiązanie dla okien uchylnych. Rolety dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Istniej również możliwość nadruku na życzenie Klienta. Rolety dostępne są w wersji sterowanej ręcznie lub elektrycznie.


Rolety w kasetce

Przy montażu rolet w kasetach należy zwrócić uwagę czy szerokość wnęki okiennej pozwala na otwarcie skrzydła z zamocowana kasetą. W roletach tego typu materiał schowany jest w eleganckiej kasecie, która również chroni go przed kurzem i zabrudzeniami. Prowadnice przytrzymują materiał w płaszczyźnie okna oraz znacznie zmniejszają przenikanie promieni słonecznych. Jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne – materiał nie jest narażony na uszkodzenia mechaniczne podczas zwijania/rozwijania rolety. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej prowadnic, można dobrać je do koloru okien tak, aby były praktycznie niewidoczne. Vertex S.A. proponuję rolety w półkasetach, jak i w kasetach pełnych.

Rolety dachowe

Rolety dachowe Vivio Vertex S.A. mogą być zastosowane do zarówno typowych, jak i nietypowych okien dachowych dostępnych na rynku. Na okna, które są najbardziej narażone na działanie słońca doskonałe są  materiały odbijające promienie słoneczne, które z jednej strony skutecznie zaciemniają, a z drugiej dodatkowo redukują nagrzewanie się pomieszczeń. Mechanizmy sprężynowe powodują, że roleta prawidłowo funkcjonuje przy różnym nachyleniu okna, pozwalają także na zatrzymanie rolety w dowolnym położeniu. Jest to bardzo istotna kwestia w przypadku rolet dachowych. Rozwiązanie w postaci maskownicy i prowadnic niweluje prześwity, które stanowią problem przy innego rodzaju osłonach do okien dachowych, często sprzedawanych bez prowadnic i zapinanych u dołu na mało funkcjonalny rzep. Wysoka estetyka sprawia, że rolety dachowe Vivo Vertex S.A. cieszą się wielką popularnością wśród Klientów.

Rolety zewnętrzne

Roleta zewnętrzna składa się ze skrzynki, pancerza, prowadnic i napędu. Są to najważniejsze elementy składowe rolet z punktu widzenia użytkownika końcowego. Im wyższa roleta tym większa skrzynka. Zwykle okna w budynku maja tą samą wielkość skrzynek za wyjątkiem drzwi balkonowych czy tarasowych. Wielkość skrzynki jest zdeterminowana również przez szerokość rolety i konieczność zastosowania większych profili pancerza np. duże wyjścia tarasowe.

Obecnie na rynku dostępne są cztery systemy rolet zewnętrznych. Trzy instalowane na etapie budowy lub remontu:

RKS – rolo kaseta styropianowa – instalowana na etapie wznoszenia murów kaseta, w której możemy schować pancerz rolety.
Nadstawna – roleta zintegrowana z oknem – instalowana na etapie montażu okien – wymaga powiększonego otworu okiennego na etapie projektowania budynku. Roleta Nadstawna jako jedyna posiada skrzynkę oraz prowadnice PCV.
Podtynkowa – instalowana przed ociepleniem budynku. W zależności od grubości ocieplenia wymaga odpowiedniego przygotowania nadproża lub powiększenia otworu okiennego i zastosowania poszerzenia wysokości okna (najlepsza opcja).
Elewacyjna – w systemie tym mamy do wyboru skrzynki kwadratowe, ścięte pod kątem 45 stopni, półokrągłe i ćwierć okrągłe. Systemy te możemy również podzielić na serwisowane od wewnątrz – RKS i Nadstawny oraz z zewnątrz: Elewacyjny i Podtynkowy.

Najważniejszym elementem jest wybór właściwej firmy, która prawidłowo wykona montaż rolet i doradzi właściwe rozwiązanie. Roleta zewnętrzna wyprodukowana zgodnie z technologią, przy użyciu wysokiej jakości komponentów, zamontowana w prawidłowy sposób przez doświadczoną firmę, jest produktem trwałym, właściwie bezawaryjnym, który posłuży z pewnością wiele lat.

ScreenRoll

To system rolet wewnętrznych i zewnętrznych. Umożliwia zachowanie stałej, komfortowej temperatury w pomieszczeniach np. mocno przeszklonych, które są narażone szczególnie intensywnie na oddziaływanie promieni słonecznych. Tkanina, z jakich są wykonane rolety zatrzymuje do 90% ciepła wytwarzanego przez słońce. Jednocześnie zapewnia dobrą widoczność na zewnątrz. Dzięki zastosowaniu systemu ZIP roleta zabezpieczona jest podczas silnych podmuchów wiatru. Specjalny zamek zintegrowany z tkaniną osłony sprawia, że jest ona odpowiednio napięta. Nie wypada z prowadnic oraz zapewnia doskonałe pokrycie zasłanianej powierzchni. Oprócz systemu ZIP firma Vertex S.A. proponuje również inne rozwiązania dotyczące ScreenRoll, w zależności od preferencji Klienta.

Żaluzje fasadowe

Systemy żaluzji zewnętrznych dają nieograniczoną możliwość konfiguracji położenia lamel dzięki czemu, kontrola poziomu nasłonecznienia pomieszczeń jest bardzo prosta. Dodatkowe wyposażenie w napęd elektryczny, czujnik nasłonecznienia pozwala na funkcjonalne i w pełni automatyczne zarządzanie fasadą całego budynku. Połączenie systemu żaluzji fasadowych z systemem klimatyzacji oraz oświetlenia pozwala na stworzenie zaawansowanego inteligentnego budynku chroniącego środowisko naturalne. Żaluzja fasadowa montowana na dużych elewacjach działa jak izolator, który wpływa na odpowiedni rozkład temperatury w pomieszczeniu i pomaga w pracy klimatyzacji – nie obciążając jej. Między powierzchnią lamelową, a szybą wytwarza się most termiczny, czyli masa powietrza, która spowalnia wymianę ciepła. Dzięki czemu przy temperaturze + 35°C na zewnątrz, można obniżyć temperaturę wewnątrz budynku o 8-9°C.

 

Jeżeli zainteresowały Państwa nasze propozycje osłon okiennych to prosimy o kontakt z Działem Handlowym Vertex S.A. Nasi doradcy z przyjemnością pomogą Państwu wybrać najlepsze rozwiązanie. Wszystkie osłony okienne produkujemy na wymiar i wyposażenie żądane przez Klienta. Nasze osłony można zakupić na terenie całej Polski u naszych Partnerów Handlowych.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Warto co jakiś czas odświeżyć osłony okienne. Szczególnie, jeżeli okna znajdują się np. przy ruchliwej ulicy, gdzie jest duże zanieczyszczenie. Tylko czym i w jaki sposób? Problemem może być odpowiednie czyszczenie rolet, żaluzji, czy plis, tak by ich nie uszkodzić. Sposób czyszczenia zależy w głównej mierze od materiału, z jakiego osłony okienne są wykonane. Zobacz porady eksperta na temat sposobów na utrzymanie osłon okiennych w czystości.


Żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe można wyczyścić na kilka sposobów. Jeśli są wyłącznie zakurzone, wtedy można użyć szczoteczki. W przypadku mocnych zabrudzeń, można je ściągnąć i za pomocą prysznica umyć letnią wodą z delikatnym płynem do czyszczenia. Należy zrobić to ostrożnie, żeby nie uszkodzić piórek żaluzji.

Żaluzje drewniane

Absolutnie nie można czyścić żaluzji drewnianych na mokro, gdyż zmniejsza to żywotność żaluzji oraz powoduje powstawanie nieładnych zacieków. Do czyszczenia można użyć wyłącznie suchej szmatki, szczotki lub specjalnego środka antystatycznego do drewna.

Rolety materiałowe

Jeżeli roleta jest zakurzona, to wtedy najlepiej usunąć kurz za pomocą ściereczki z mikrofibry, odkurzacza lub delikatnej szczoteczki. W przypadku silnych zabrudzeń można użyć gąbki namoczonej w wodzie z łagodnym detergentem. Należy przy tym pamiętać, że materiały nie wolno zbyt mocno pocierać i namaczać, ponieważ mogą powstać zacieki. W żadnym wypadku nie wolno ściągać tkaniny z rolki nawojowej. Ponowne nawinięcie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Rolet materiałowych nie wolno prasować.

Rolety dzień noc

Rolety wykonane z tkanin dzień noc nie nadają się do czyszczenia na mokro, gdyż tkanina może się odbarwiać. Można je odkurzać odkurzaczem z końcówką szczotkową.

Plisy

Plisy są wykonane z wysokiej jakości impregnowanego materiału. Są odporne na wnikanie i osiadanie kurzu. Plisy można odświeżyć za pomocą odkurzacza lub miotełki do kurzu. Tkaninę do plis można wyprać ręcznie. Należy wtedy ściągnąć tkaninę i namoczyć w letniej wodzie z dodatkiem łagodnego środka czyszczącego, nie należy pocierać, zginać, miąć, lecz pozwolić zabrudzeniom samoistnie rozpuścić się w wodzie. Następnie wypraną tkaninę zakładamy z powrotem na ramę i co najważniejsze – pozostawiamy całkowicie złożoną co najmniej przez 24 h, by uniknąć nieładnych odkształceń. Zważając na ekskluzywność plis – czyszczenie większych zabrudzeń warto powierzyć specjalistom, którzy za pomocą ultradźwięków pozbędą się zabrudzeń lub po prostu wymienić samą tkaninę na nową.


Przed przystąpieniem do samodzielnego czyszczenia osłon okiennych należy zapoznać się z zaleceniami producenta i ściśle się do nich stosować. Nie podejmujmy działań, jeżeli istnieje ryzyko, że podczas czyszczenia osłony mogłyby ulec uszkodzeniu.

Przy zakupie rolety podstawowym kryterium wyboru jest wybór pomiędzy systemem wolnowiszącym a systemem kasetkowym. Zobacz porady eksperta na temat tych dwóch systemów i wybierz najbardziej optymalny.

Rolety wolnowiszące

Rolety w systemie wolnowiszącym to tradycyjne, popularne rozwiązanie osłonowe. Dużą zaletę stanowi możliwość ich zastosowania do większych przeszkleń. Także sposób montażu pozostawia spore pole manewru: rolety możemy zamontować nad oknem do ściany, poza wnęką okienną, do sufitu, a w mniejszych roletach – zastosować specjalne wieszaki, które umożliwiają wygodne zawieszenie rolety na skrzydle okna. Ponadto roleta wolnowisząca może posłużyć nie tylko jako ochrona przed słońcem, ale także: jako ekran projekcyjny, przesłona wszelkiego rodzaju wnęk. Kolejną zaletą jest oczywiście szeroka gama materiałów spełniających różne funkcje począwszy od delikatnego, firankowego zasłonięcia okna po całkowite zablokowanie przenikalności światła – dzięki tkaninom black-out. Duży wybór kolorów, a także dodatków: np. zastosowanie metalowego łańcuszka z dekoracyjnym obciążnikiem sprawi, że roleta stanowić będzie nie tylko ochronę przed słońcem, ale także efektowną dekoracje wnętrza

 

Rolety w kasetkach

Jedną z największych zalet rolet w kasetkach jest ich funkcja zabezpieczająca tkaninę. Materiał po zwinięciu w kasecie jest doskonale chroniony przed kurzem i wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Rolety w kasetkach montowane są do skrzydła okna oraz posiadają prowadnice boczne, które utrzymują tkaninę zawsze w tej samej odległości od okna i zapobiegają przed jej swobodnym obwisaniem – jest to ogromna zaleta w przypadku okien uchylnych. Prowadnice sprawiają, że okno jest szczelnie zasłonięte – nie powstają prześwity po bokach tkaniny, a doskonale licowanie się rolety z oknem sprawia, że stanowi ona jedną całość ze skrzydłem okiennym. Kasetki i prowadnice wystę- pują w różnych kolorach – także drewnopodobnych – idealnie dopasowanych do najmodniejszych kolorów systemów okiennych. Rolety w kasecie możemy montować w standardowy sposób przykręcając je do skrzydła okna a także w przypadku systemu Suita – przykleić je przy użyciu specjalnej taśmy. Poza ogromną wygodą i funkcjonalnością tego systemu, należy wspomnieć, że jest to rozwiązanie niezwykle estetyczne. Cały mechanizm rolety schowany jest w eleganckiej kasecie, a materiał idealnie osadzony dzięki prowadnicom, co sprawia, że osłona wygląda bardzo efektownie.

Zapisz

Coraz częściej komfort termiczny dla każdego z nas staje się na tyle istotny, że nie wahamy się wydać dodatkowych funduszy, żeby poczuć się bardziej komfortowo w upalne dni. Każdy z nas lubi słońce, ale jego nadmiar nie jest zdrowy ani też przyjemny. Dlatego już dawno temu, na południu Europy markizy stały się produktem niezbędnym do normalnego funkcjonowania. Dlaczego markiza ma takie własności a nie inne? Zobacz porady eksperta.

Odpowiedź jest zaskakująco prosta – do budowy markizy stosuje się poszycia mające za zadanie taką „selekcję” światła słonecznego, aby jego szkodliwe promieniowanie oraz jego nadmiar zatrzymać. Wiemy już, że markiza pozwala ochronić się przed słońcem, obniżyć znacząco temperaturę w upalne dni. Natomiast rodzi się pytanie jak zabezpieczyć markizę po zakończeniu sezonu letniego, tak aby nie uległa zniszczeniu.

W przypadku markiz wyposażonych w kasetkę – można zamknąć je na zimę, co zabezpiecza przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Przed zamknięciem markizę należy dobrze wysuszyć, aby zapobiec pojawieniu się na niej pleśni. W przypadku modelu bez kasety, markizę należy zdemontować na zimę. Markizy oferowane przez Vertex S.A. są wykonane z najwyższej jakości aluminium. Tkanina stosowana w markizach pochodzi od renomowanego włoskiego producenta tkanin PARA. Dzięki czemu użytkowanie markiz jest komfortowe. Nie należy jednak zapominać o odpowiedniej konserwacji. Po zakończeniu sezonu warto sprawdzić, czy nie pojawiły się drobne uszkodzenia konstrukcji, poluzowania śrubek itp. Warto nasmarować prowadnice i elementy ruchome. Również markizę należy przeczyścić. Można zrobić to za pomocą wilgotnej ściereczki, przy użyciu np. płynu do naczyń.

Zapisz

Wśród zalet zastosowania rolet zewnętrznych w budynkach można wymienić m.in.: zwiększenie izolacji cieplnej i akustycznej pomieszczeń, dodatkową ochronę otworu okiennego przed czynnikami atmosferycznymi i zanieczyszczeniami. Aby dodatkowo podnieść komfort użytkowania rolet, warto wybrać odpowiedni mechanizm sterujący. Zobacz porady eksperta.

 

Dostępnych rozwiązań jest wiele, także pod kątem funkcjonalności, możliwości montażowych oraz indywidualnych preferencji kupującego. Jednak równie ważną z punktu widzenia inwestora kwestią jest wybór sterowania roletami zewnętrznymi. Standardem jest nadal napęd ręczny, zwijacz linki bądź taśmy, ale przy obecnych cenach sterowania elektrycznego warto rozważyć zakup rolet z silnikiem. Roletę zewnętrzną steruje się elektrycznie silnikiem rurowym zabudowanym w wale napędowym rolety.

Silniki do rolet możemy podzielić na kilka kategorii. Pod względem regulacji rozróżniamy:

  • Silniki z mechaniczną krańcówką, w których położenia krańcowe silników reguluje się za pomocą pokręteł.
  • Silniki z elektroniczną krańcówką, w których położenia krańcowe reguluje się za pomocą kabla montażowego. Silniki z elektroniczną krańcówką mają jedną ważną cechę. Posiadają detekcję przeszkód. Dzięki temu zatrzymują się kiedy roleta napotka na przeszkodę na swojej drodze. Na roletę wyposażoną w taki silnik nie mają wpływu złe warunki atmosferyczne, które często powodują uszkodzenia. W najnowszych silnikach z elektroniczną krańcówką położenia krańcowe regulują się same. To ułatwia montaż, a w połączeniu z detekcją przeszkód daje pewność bezproblemowej obsługi takiej rolety.

Możemy także podzielić silniki ze względu na sposób ich sterowania. Każdy silnik można sterować przewodowo, za pomocą wyłącznika żaluzjowego lub bezprzewodowo za pomocą pilota. Sterowanie bezprzewodowe jest realizowane drogą radiową, dzięki temu piloty mają wystarczający zasięg do obsługi mieszkań lub domów.

Zastosowanie jakiegokolwiek z wymienionych silników daje możliwość rozbudowy sterowania, tak aby można było sterować roletami centralnie i czasowo, a także daje możliwość połączenia ich z systemem domów inteligentnych. Silniki sterowane przewodowo, wymagają od inwestora wykonania centralnego sterowania na etapie budowy. Każda ingerencja w taki system wymaga położenia nowych przewodów, a co za tym idzie, ingerencji w elewację. Ważną zaletą tego systemu jest możliwość sterowania centralnego nawet bardzo dużymi obiektami.

Naprzeciw sterowaniom przewodowym wychodzą systemy radiowe. Mają one inną zaletę. Nie wymagają natychmiastowego podłączenia wszystkich silników do sterowania centralnego, a system można rozbudowywać o kolejne nadajniki w każdym momencie. Można dzięki temu stopniować wydatki, a także zmieniać koncepcje sterowania. System radiowy daje możliwość dowolnej konfiguracji rolet nawet po kilku latach użytkowania.

Producenci systemów radiowych pomyśleli także o klientach, którzy posiadają już rolety sterowane silnikami przez wyłącznik a nie mają centralnego sterowania. Wystarczy wymienić wyłączniki lub podpiąć do nich odpowiednie urządzenia, żeby można było skorzystać z wszystkich zalet systemu radiowego.

Kilka słów o IO-Homecontrol

IO-Homecontrol (Somfy) daje możliwość wzajemnej komunikacji układów sterowania i funkcję przesyłania informacji zwrotnych. System automatycznie wybiera jedną z trzech częstotliwości, która w danej chwili jest najlepsza. Wymiana informacji pomiędzy urządzeniami jest w 100 proc. zabezpieczona kluczem systemowym. Dzięki centralnemu sterowaniu można dowolnie sterować roletami, ogrzewaniem, oświetleniem i innymi urządzeniami.

Niezależnie od wybranego sterowania można już tak zarządzać roletami, żeby stały się praktycznie urządzeniami bezobsługowymi. Rolety mogą otworzyć się rano i zamknąć wieczorem. Otwieranie i zamykanie rolet może być realizowane o określonych godzinach lub o wschodzie i zachodzie słońca. Rolety mogą, przy dużym nasłonecznieniu, w upalne dni, zamknąć się do połowy lub całkowicie, by pomieszczenia nie nagrzewały się w dużym stopniu, a po obniżeniu temperatury otworzyć ponownie. Mogą także odpowiednio zareagować jeżeli podłączone zostaną do instalacji alarmowej budynku. To tylko niektóre korzyści jakie daje nam sterowanie centralne.

Zapisz

Stając przed wyborem osłon okiennych wewnętrznych, czy zewnętrznych pojawia się szereg pytań.

Dział „Porady eksperta” ma pomóc Państwu w odpowiedzi na wszelkie pytania. Nasi Eksperci są doświadczonymi praktykami, którzy od lat pracują w branży osłon okiennych. Niezwłocznie udzielą odpowiedzi i pozwolą rozwiać wszelkie wątpliwości. Oczywiście wszystkie porady eksperta są bezpłatne.

Nie czekaj i zapytaj naszych Ekspertów:

Wojciech TarnawaWojciech Tarnawa

Dyrektor ds. Wdrożeń

Zapisz

Zapisz

Zapisz 

Dominik FilapekDominik Filapek
Kierownik ds. Serwisu i Montażu

Zapisz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Vertex S.A., zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz na podstawie Polityki Prywatności.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz