Jesienne inspiracje we wnętrzach

Czas pożegnać letni klimat. Nadeszła jesień, a wraz z nią chłodniejsze dni. Warto pomyśleć o zmianie wystroju wnętrza. Ciepłe kolory nadadzą przytulności i wprowadzą miły klimat. Bogactwo różnorodnych złocistych barw jesieni inspiruje do wprowadzenia pozytywnej energii do wnętrza domu.

Kolor pomarańczowy symbolizuje dobrą energię. Świetnie prezentuje się w połączeniu np. z bielą, szarością. Rozświetla pomieszczenie i wprowadza ciepło. Najlepiej kolor pomarańczowy zastosować w dodatkach np. roletach, poduszkach czy dekoracjach. Pomarańcz ma wiele odcieni. Zbyt intensywna barwa np. na ścianach może źle wpływać na koncentrację. Wyważona ilość koloru pomarańczowego we wnętrzach pozwoli uzyskać optymalny efekt dekoracyjny.

Pięknie komponować się będą naturalne dekoracje np. z liści, szyszek, kasztanów, jarzębiny.  Jesienny bukiet z astrów, dali, cynii będzie świetnie wyglądać w wazonie na stole w salonie. W okresie jesiennym, gdy szybko zapada mrok, światło świec czy lampionów sprawi, że wnętrze nabierze magii. Do dekoracji warto użyć gałęzie, dynie czy wrzosy w doniczkach.

Jesienne inspiracje
Fot. Maren Baxter

Jesienne inspiracje
     Źródło: www.centsationalgirl.com

Jesienne inspiracje

  Źródło: www.centsationalgirl.com

Rolety, plisy czy żaluzje pionowe w ciepłych odcieniach to świetny pomysł na ożywienie wnętrza. Różnorodność tkanin pozwala na dowolną aranżację. Tkaniny mogą być gładkie, we wzory lub z nadrukowaną grafiką. Pięknie osłonięte okno w długie jesienne wieczory pozwala cieszyć się przyjemną atmosferą we wnętrzu. Ciepła herbata, koc, ciekawa książka…. w przytulnym pokoju. Czy może być coś lepszego? 🙂

Mocne kolory – pomarańcz, czerwień, amarantowy – nie bójmy się kolorów w dodatkach!

Jesienne inspiracje

Jesienne inspiracje

 

Jesienne inspiracje

 

Plisy okienne w beżowym kolorze to świetne „tło” do aranżacji w różnym stylu. Poduszki w ciepłych, jesiennych kolorach, ciepłe koce – od razu robi się przytulnie.

Jesienne inspiracje