„Must have” 2019 w aranżacji wnętrz

Moda również w aranżacji wnętrz podlega zmianom i trendom. Co roku pojawiają się nowości. Polacy kierują się przede wszystkim praktycznością podczas urządzania wnętrz. Jednak warto pokusić się i wykorzystać  nowości w naszym mieszkaniu czy domu. Drobna zmiana może okazać się strzałem w dziesiątkę. A co w roku 2019 jest „must have”?


Kolor 2019 – „Living coral”

Kolorem roku 2019 został wybrany przez Instytut Pantone – kolor o nazwie „Living coral”. Jest to piękny, żywy kolor, który doskonale komponuje się we wnętrzach. Inspiracją jest kolor rafy koralowej. Energetyczny, a jednocześnie łagodny. Stanowi intrygującą mieszankę barw pomarańczy, czerwieni, złota, różu. Dodatki w tym kolorze wprowadzą radosny nastrój we wnętrzu. Pięknie wyglądają rolety w tym kolorze na tle szarych ścian. Pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych.

living

Wnętrza w klimacie boho

Pełen fantazji i kolorów styl boho jest świetnym pomysłem na zastosowanie we wnętrzach. Feeria barw i wzorów. Miszmasz rodem z najróżniejszych połączeń – kwiatowych, etnicznych, geometrycznych. W aranżacji można wykorzystać wzorzyste tkaniny. Nawet pozornie do siebie nie pasujące. Urządzając wnętrza w tym stylu można puścić wodze fantazji. Tutaj nie obowiązują ograniczenia. Ekscentryczny, a zarazem przytulny. Pierwsza zasada stylu boho to brak zasad. 🙂

boho

Rośliny we wnętrzach

Wzory kwiatowe (szczególnie monstera) królują już od dłuższego czasu. Po pracy chcemy poczuć komfort odpoczywając w przyjaznym otoczeniu. Kwiaty mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Bardzo modne są ogrody wertykalne. Pozwalają one poczuć się jak w ogrodzie botanicznym. W takim wnętrzu doskonale będą prezentować się rolety Bellisima z prostą, nowoczesną kasetą i tkaniną Venezia. Świetnym pomysłem będzie również wykorzystanie tkanin z motywem kwiatowym.

Bellisima

kwiatowy wzór

rolety kwiatowe