Powiew wiosny w aranżacji wnętrz

Już wkrótce nadejdzie czas na zmiany i wiosenne dekoracje we wnętrzach. Warto przeprowadzić małą metamorfozę wnętrz. Zmienić wystrój i wprowadzić elementy dekoracji inspirowane najpiękniejszą porą roku. Koniec z zimową stagnacją. Jakie kolory i dodatki wybrać, aby poczuć optymistyczny powiew wiosny? Które kolory będą hitem nadchodzącej wiosny 2018?


Słoneczna żółć
– doskonale łączy się z granatem, szarością, brązem, zielenią i czerwienią. To kolor trudny, jednak odpowiednio dobrane dodatki i odcienie wprowadzą do wnętrza radosny nastrój.

Powiew wiosny w aranżacji wnętrz    Powiew wiosny w aranżacji wnętrz

Pastelowy niebieski – przez kilka lat był zapomniany, jednak w 2018 wraca do łask. To kolor uważany za łagodny, świeży, działający uspokajająco. Ten kolor doskonale prezentuje się w towarzystwie bieli i szarości. Takie połączenie tworzy harmonijną przestrzeń. W przypadku połączenia z żółtym i pomarańczowym uzyskamy dynamiczny i energetyczny efekt.

Powiew wiosny w aranżacji wnętrz   Powiew wiosny w aranżacji wnętrz

Ultra fiolet – to najmodniejszy kolor 2018. Do tej pory nie cieszył się popularnością. Był rzadko wykorzystany w aranżacji wnętrz. Instytut PANTONE ogłosił ultra fiolet kolorem roku 2018. To mocny, intensywny kolor, który świetnie komponuje się z szarościami, pudrowym różem, czy granatem.

Powiew wiosny w aranżacji wnętrz
Fot. Pixers

Biel – uniwersalny kolor, który jest zawsze modny. Elegancki i spokojny doskonale prezentuje się we wnętrzach. Świetnie komponuję się z każdym kolorem. Sprawia, że wnętrze nabiera lekkości i świeżości.

Powiew wiosny w aranżacji wnętrz

Pudrowy róż – piękny, delikatny kolor, który szczególnie wiosenną porą jest doskonały do aranżacji wnętrz. Kwiatowy wzór na roletach materiałowych ma ogromny potencjał. Odpowiednie dodatki sprawią, że wnętrze nabierze świeżości.

Powiew wiosny w aranżacji wnętrz Powiew wiosny w aranżacji wnętrz

Kwiatowe wzory we wnętrzach pojawiają się często w aranżacjach w stylu shabby chic, prowansalskim czy angielskim. Nadają wnętrzom nieodparty urok i wprowadzają powiew wiosny. Jak stylowo przemycić kwiatowe wzory do wnętrza? Zobacz inspirację.

Powiew wiosny w aranżacji wnętrz   Powiew wiosny w aranżacji wnętrz