Jak przetrwać męczące upały?

Żar leje się z nieba. Na termometrze powyżej 30 stopni Celsjusza. W tak nagrzanym pomieszczeniu zdecydowanie samopoczucie ulega pogorszeniu. Szczególnie takie temperatury są niebezpieczne dla małych dzieci, osób starszych, jak również chorych na nadciśnienie, czy mających problem z sercem i układem krążenia. Wysokie temperatury powodują ospałość i mniejszą efektywność pracy. Wentylatory i klimatyzatory generują dodatkowe, wysokie koszty. Jak zatem sprawić, żeby temperatura wewnątrz pomieszczeń stała się przyjemna?

upał

Rolety Screen Roll

Doskonale sprawdzą się w budynkach o dużych przeszkleniach np. w biurowcach. Są również coraz częściej wybierane jako osłony do mieszkań i domów. Tkaniny typu screen obniżają temperatury wewnątrz pomieszczeń o 5 stopni. Mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Zapewniają prywatność przy jednoczesnym zachowaniu pełnej wizji na zewnątrz. Na roletach Screen Roll można wykonać nadruk np. logo firmy. Dzięki czemu osłona staje się wielofunkcyjna – obniża temperaturę, poprawia komfort pracy, a jednocześnie jest nośnikiem reklamy.

Rolety zewnętrzne

To funkcjonalne osłony okienne. Latem zmniejszają nagrzewanie się pomieszczeń. Niezależnie od wybranego sterowania można już tak zarządzać osłonami, żeby stały się praktycznie urządzeniami bezobsługowymi. Mogą się one otworzyć rano i zamknąć wieczorem. Otwieranie i zamykanie rolet podtynkowych włącza się wówczas o określonych godzinach lub na przykład o wschodzie i zachodzie słońca. Mogą również, przy dużym nasłonecznieniu, w upalne dni, zamknąć się na przykład a połowy, a po obniżeniu temperatury otworzyć ponownie. Zareagują również odpowiednio, jeżeli podłączone zostaną do instalacji alarmowej budynku. To tylko niektóre korzyści, jakie daje sterowanie centralne. W najnowszych systemach sterowania można do obsługi wykorzystywany jest internet. Dzięki takiemu rozwiązaniu, poza wszystkimi zaletami sterowania centralnego, uzyskuje się jeszcze możliwość otwierania i zamykania osłon z dużych odległości.

Żaluzje fasadowe

Działają jak izolator, który wpływa na odpowiedni rozkład temperatury w pomieszczeniu i pomaga w pracy klimatyzacji. Dodatkowe wyposażenie w napęd elektryczny, czujnik nasłonecznienia pozwala na funkcjonalne oraz w pełni automatyczne zarządzanie fasadą całego budynku. Połączenie systemu żaluzji fasadowych z systemem klimatyzacji oraz oświetlenia pozwala na stworzenie zaawansowanego inteligentnego budynku chroniącego środowisko naturalne. Doskonałe do dużych obiektów.

Rolety dachowe

Dla użytkowników poddaszy doskonałym rozwiązaniem będzie zamontowanie rolet dachowych. Roleta dachowa Vivo zapewnia komfortową temperaturę na poddaszach. Zdecydowanie obniża temperaturę w okresie letnim, obniżając tym samym koszty pracy klimatyzacji. Szeroka gama kolorystyczna i wzorów tkanin pozwala na idealne dobranie zasłon do aranżacji. Na produkcie może zostać nadrukowana wskazana przez Klienta grafika lub zdjęcie.