Sposób na osłonięcie tarasu – markizy i pergole

W gorące, letnie dni szukamy cienia. Coraz wyższe temperatury wymuszają poszukiwanie rozwiązań, które poprawią komfort termiczny. Przebywając na tarasie w pełnym słońcu, wypoczynek przestaje być komfortowy. Obecnie istnieje wiele możliwości osłonięcia tarasu stosując np. markizę czy pergolę. Odpowiednia aranżacja tarasu sprawi, że możemy cieszyć się pobytem na świeżym powietrzu od wiosny do jesieni.

 

Markizy to popularne rozwiązanie osłonowe stosowane w południowej Europie od wielu lat. Można je zamontować na tarasie, jak i na balkonie (markizy balkonowe). Szeroki wybór kolorów tkanin markizowych pozwala na idealne dopasowanie do budynku i otoczenia. Konstrukcja markizy wykonana jest z aluminium malowanego proszkowego. Gwarantuje to nienaganny wygląd przez długie lata. Tkaniny markizowe odporne są na zanieczyszczenia i niekorzystne warunki atmosferyczne. Firma Vertex od lat współpracuje z renomowanym, włoskim producentem tkanin markizowych – firmą PARA. Tkaniny również odporne są na blaknięcie oraz odporne na działanie grzybów i pleśni. Markizy dostępne są w różnych wymiarach dopasowanych pod potrzeby użytkownika. Markizy dostępne są również w kasetce. Jest to dodatkowa ochrona. Po zwinięciu markiza zabezpieczona jest przed opadami atmosferycznymi.

 

Markizy mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie, co zdecydowanie poprawia wygodę użytkowania. Zintegrowanie napędu elektrycznego z czujnikiem pogodowym pozwoli na optymalne użytkowanie markizy. Czujnik podczas niekorzystnych warunków pogodowych sam zamknie markizę. W upalne dni otworzy markizę zapewniając chłód w pomieszczeniu. Napęd elektryczny może być połączony z urządzeniem sterującym przewodowo np. z przełącznikiem ściennym lub z centralką sterującą osłonami całego budynku albo bezprzewodowo – drogą radiową z pilotem.

W ofercie Vertex dostępne są różne systemy markiz:

 

Markiza Evita

Pergole to innowacyjne rozwiązania osłonowe. Konstrukcja z aluminium, dzięki czemu pergole wyróżniają się trwałością i nie wymagają konserwacji jak np. w przypadku drewnianych pergol. Dzięki malowaniu proszkowemu konstrukcja pergoli zabezpieczona jest przed korozją i nie ulega rdzewieniu. W zależności od potrzeb użytkownika mogą to być pergole z różną opcją zadaszenia np. lamele sterowane manualnie, sposobem montażu czy kolorystyką. Pergole to również świetne rozwiązanie do obiektów typu hotele, kawiarniane ogródki czy restauracje. Pergole mogą być wyposażone w oświetlenie LED, które tworzy przyjemny nastrój.

W naszej ofercie są różne systemy pergoli. Kliknij poniżej na wybrany system i zobacz więcej informacji o pergolach.

pergola


Formularz kontaktowy

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w tym przechowywanych odpowiednio w plikach cookies.


na przetwarzanie moich danych osobowych podanych przeze mnie w powyższym formularzu w celu kontaktowym. Dzięki tej zgodzie będziemy mogli skontaktować się by odpowiedzieć na Twoje wszystkie pytania (kontakt telefoniczny i e-mail).


na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych. Dzięki tej zgodzie będziemy mogli skontaktować się (telefonicznie bądź mailowo) i przedstawić aktualne oferty, trwające promocje lub inne informacje marketingowe.


na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przekazania partnerom handlowym współpracującym z Administratorem w zakresie działalności firmy . Dzięki tej zgodzie będziemy mogli poinformować Cię o ofertach wyłącznie w zakresie działalności firmy.

Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych.
Administratorem danych jest Vertex S.A. z siedzibą przy ulicy: Bestwińskiej 25, 43-502 Czechowice-Dziedzice, wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000288773, NIP: 638-15-32-552, REGON: 072275985Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”.
Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego ABI/IOD (marketing@vertex.pl) spod adresu, którego zgoda dotyczy.
Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane poza EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.