Trendy wnętrzarskie w 2020 roku

Jak co roku projektanci wnętrz podsuwają nam nowe pomysły na aranżację. Co zatem będzie królować w roku 2020? Jakie będą najważniejsze trendy w aranżacji wnętrz? Jak wykorzystać je we własnym domu? Rok 2020 ma być początkiem nowej dekady, również w podejściu do projektowania przestrzeni mieszkalnych i użytkowych. Coraz szybsze tempo życia, a także rozwój nowych technologii powoduje, że człowiek żyje w nieustannym pędzie. Powrót do natury pozwoli na wyciszenie i odnalezienie równowagi w tej nieustannej gonitwie. Jak stworzyć wnętrze, które będzie funkcjonalne, a jednocześnie kojące, sprzyjające relaksowi?

Trend zwany biophilia design jest odpowiedzią na życie zgodnie z naturą. Biophilia to w dosłownym tłumaczeniu “miłość do natury”. Amerykański biolog Edward O. Wilson spopularyzował to określenie. Jednym ze sposobów na urządzenie wnętrza zgodnie z naturą jest wykorzystanie materiałów i dodatków typu drewno, kamień, rośliny w aranżacji. Mogą to być np. żaluzje drewniane, które pięknie podkreślą duże przeszklenia. Są one ekskluzywną osłoną okienną, a jednocześnie w doskonały sposób pełnią swoją funkcję. Pozwalają na delikatne oświetlenie pomieszczenia naturalnym światłem.

Żaluzje drewniane. Natura we wnętrzu. Piękne osłony okienne.

Rolety materiałowe. Aranżacja wnętrz.

Japandi czyli połączenie stylu skandynawskiego i japońskiego

Czym charakteryzuje się styl japandi? To połączenie dwóch stylów, które razem tworzy funkcjonalne, proste wnętrze pełne harmonii. Jasne drewno, bambus, delikatne, czyste kolory – zielenie, beż, chłodny błękit, a także czerń, która jest charakterystyczna dla stylu japońskiego. Proste, minimalistyczne rolety LARGO czy panele japońskie świetnie sprawdzą się w aranżacji wnętrza w tym stylu.

Roleta wolnowisząca. Minimalistyczne wnętrze.

Panele japońskie

Kolor roku 2020

A jaki jest najmodniejszy kolor roku 2020? To Classic Blue wybrany przez Instytut Pantone. Jest to piękny, głęboki kolor. Świetnie sprawdzi się jako akcent kolorystyczny we wnętrzach. Plisy czy rolety w tym kolorze będą pięknym i funkcjonalnym rozwiązaniem.

roleta

 


Formularz kontaktowy

  Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w tym przechowywanych odpowiednio w plikach cookies.


  na przetwarzanie moich danych osobowych podanych przeze mnie w powyższym formularzu w celu kontaktowym. Dzięki tej zgodzie będziemy mogli skontaktować się by odpowiedzieć na Twoje wszystkie pytania (kontakt telefoniczny i e-mail).


  na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych. Dzięki tej zgodzie będziemy mogli skontaktować się (telefonicznie bądź mailowo) i przedstawić aktualne oferty, trwające promocje lub inne informacje marketingowe.


  na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przekazania partnerom handlowym współpracującym z Administratorem w zakresie działalności firmy . Dzięki tej zgodzie będziemy mogli poinformować Cię o ofertach wyłącznie w zakresie działalności firmy.

  Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych.
  Rozwiń.
  Zwiń.

  Administratorem danych jest Vertex S.A. z siedzibą przy ulicy: Bestwińskiej 25, 43-502 Czechowice-Dziedzice, wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000288773, NIP: 638-15-32-552, REGON: 072275985. Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”.
  Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego ABI/IOD (marketing@vertex.pl) spod adresu, którego zgoda dotyczy.
  Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane poza EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.