Trendy wnętrzarskie w 2020 roku

Jak co roku projektanci wnętrz podsuwają nam nowe pomysły na aranżację. Co zatem będzie królować w roku 2020? Jakie będą najważniejsze trendy w aranżacji wnętrz? Jak wykorzystać je we własnym domu? Rok 2020 ma być początkiem nowej dekady, również w podejściu do projektowania przestrzeni mieszkalnych i użytkowych. Coraz szybsze tempo życia, a także rozwój nowych technologii powoduje, że człowiek żyje w nieustannym pędzie. Powrót do natury pozwoli na wyciszenie i odnalezienie równowagi w tej nieustannej gonitwie. Jak stworzyć wnętrze, które będzie funkcjonalne, a jednocześnie kojące, sprzyjające relaksowi?

Trend zwany biophilia design jest odpowiedzią na życie zgodnie z naturą. Biophilia to w dosłownym tłumaczeniu „miłość do natury”. Amerykański biolog Edward O. Wilson spopularyzował to określenie. Jednym ze sposobów na urządzenie wnętrza zgodnie z naturą jest wykorzystanie materiałów i dodatków typu drewno, kamień, rośliny w aranżacji. Mogą to być np. żaluzje drewniane, które pięknie podkreślą duże przeszklenia. Są one ekskluzywną osłoną okienną, a jednocześnie w doskonały sposób pełnią swoją funkcję. Pozwalają na delikatne oświetlenie pomieszczenia naturalnym światłem.

żaluzje drewniane 50 mm

roleta

Japandi czyli połączenie stylu skandynawskiego i japońskiego

Czym charakteryzuje się styl japandi? To połączenie dwóch stylów, które razem tworzy funkcjonalne, proste wnętrze pełne harmonii. Jasne drewno, bambus, delikatne, czyste kolory – zielenie, beż, chłodny błękit, a także czerń, która jest charakterystyczna dla stylu japońskiego. Proste, minimalistyczne rolety LARGO czy panele japońskie świetnie sprawdzą się w aranżacji wnętrza w tym stylu.

Kolor roku 2020

A jaki jest najmodniejszy kolor roku 2020? To Classic Blue wybrany przez Instytut Pantone. Jest to piękny, głęboki kolor. Świetnie sprawdzi się jako akcent kolorystyczny we wnętrzach. Plisy czy rolety w tym kolorze będą pięknym i funkcjonalnym rozwiązaniem.

roleta