Co wybrać? Żaluzje fasadowe czy rolety zewnętrzne?

Energooszczędność to słowo-klucz w aktualnych trendach w budownictwie. Istotne jest, aby zużycie drogiej energii cieplnej było jak najmniejsze. Coraz częściej korzysta się z darmowych źródeł np. promieni słonecznych. W nowo powstających budynkach popularnym rozwiązaniem są duże przeszklenia (szczególnie od strony południowej). Niestety wiąże się to również z bardzo dużym przepuszczaniem promieni słonecznych. Budynek w okresie letnim przegrzewa się, wobec czego trzeba korzystać z klimatyzacji. Wiąże się to z dużymi kosztami. Warto pomyśleć nad zastosowaniem zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych. Szczególnie popularne są rolety zewnętrzne oraz żaluzje fasadowe. Tylko, które rozwiązanie osłonowe wybrać?


Żaluzje fasadowe w Polsce stosowane są rzadziej niż w innych państwach europejskich. Jednak z biegiem czasu trend zaczyna się zmieniać. Doskonale pasują do nowoczesnych budynków, nadając im oryginalny wygląd. Bardzo dużą zaletą żaluzji fasadowych jest nieograniczona możliwość konfiguracji położenia lamel. Można ustawić tak kąt ich nachylenia, żeby promienie słoneczne nie wpadały do środka, a jednocześnie był zapewniony widok na zewnątrz. Obniżają koszty klimatyzacji i ogrzewania. Żaluzje fasadowe mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie. Mogą być zintegrowane z czujnikiem pogodowym.

Żaluzje fasadowe – nowoczesne, funkcjonalne osłony przeciwsłoneczne

Żaluzje fasadowe czy rolety zewnętrzne

Zalety żaluzji fasadowych:

 • Nowoczesny wygląd.
 • Doskonała kontrola poziomu nasłonecznienia.
 • Obniżenie kosztów ogrzewania i klimatyzacji.
 • Wysoki stopień izolacji termicznej.
 • Możliwość integracji z moskitierą.
 • Płynne sterowanie ręczne lub elektryczne.
 • Produkowane na indywidualny wymiar.
 • Szeroka gama kolorystyczna.
 • Długa żywotność.

 

 Zobacz produkt 


 

Rolety zewnętrzne to popularne i funkcjonalne  zabezpieczenie przed słońcem. Systemy rolet zewnętrznych dostępne są w różnych opcjach m.in. w zależności, czy jest to nowo wznoszony budynek, czy modernizacja starszego budownictwa. System rolet nadstawnych jest funkcjonalnym rozwiązaniem, które może być stosowane zarówno w budynkach nowo wznoszonych, jak również podczas modernizacji istniejących obiektów. Rolety nadstawne umożliwiają konfigurację różnych wariantów uwzględniając: wymiary skrzynki rolety (wysokość, głębokość), dodatkowe wyposażenie (siatka antyinsektowa, docieplenie), umiejscowienie pokrywy rewizyjnej skrzynki, sposób zabudowy i estetykę wykończenia. Pozwalają na uzyskanie optymalnej izolacji termicznej.

Rolety adaptacyjne przeznaczone są do stosowania w istniejących budynkach. Bogata kolorystyka sprawia, że rolety są doskonałym elementem dekoracyjnym. Rolety wyróżniają się dobrą izolacyjnością dźwiękową oraz termiczną. Latem zmniejszają w znacznym stopniu nagrzewanie się pomieszczeń, zimą redukują koszty ogrzewania. Rolety podtynkowe przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w nowych budynkach. Istnieje możliwość montażu także w budynkach istniejących po dokonaniu zmian w obrębie nadproża. Rolety podtynkowe zapewniają doskonałą izolację termiczną, ponieważ nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża.

Rolety  zewnętrzne – komfortowa ochrona przed słońcem

Żaluzje fasadowe czy rolety zewnętrzne

Zalety rolet zewnętrznych:

 • Doskonała ochrona przed słońcem.
 • Optymalna izolacja termiczna, chroniąca w zimie przed utratą ciepła.
 • Możliwość integracji z moskitierą.
 • Szeroki wybór kolorów.
 • Produkowane na indywidualny wymiar.
 • Sterowanie ręczne lub elektryczne

 

 Zobacz produkt 


Formularz kontaktowy:

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w tym przechowywanych odpowiednio w plikach cookies.


na przetwarzanie moich danych osobowych podanych przeze mnie w powyższym formularzu w celu kontaktowym. Dzięki tej zgodzie będziemy mogli skontaktować się by odpowiedzieć na Twoje wszystkie pytania (kontakt telefoniczny i e-mail).


na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych. Dzięki tej zgodzie będziemy mogli skontaktować się (telefonicznie bądź mailowo) i przedstawić aktualne oferty, trwające promocje lub inne informacje marketingowe.


na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przekazania partnerom handlowym współpracującym z Administratorem w zakresie działalności firmy . Dzięki tej zgodzie będziemy mogli poinformować Cię o ofertach wyłącznie w zakresie działalności firmy.

Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych.
Administratorem danych jest Vertex S.A. z siedzibą przy ulicy: Bestwińskiej 25, 43-502 Czechowice-Dziedzice, wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000288773, NIP: 638-15-32-552, REGON: 072275985Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”.
Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego ABI/IOD (marketing@vertex.pl) spod adresu, którego zgoda dotyczy.
Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane poza EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.