Biofilia czyli natura we wnętrzu

Żyjąc w nieustannym pędzie i szumie informacyjnym pragniemy znaleźć ukojenie w naszych czterech kątach. W ostatnich miesiącach również przymusowa izolacja sprawiła, że coraz częściej chcemy odświeżyć i sprawić, żeby nasze mieszkanie czy dom stało się prywatną oazą. W roku 2020 jednym z silnych trendów aranżacyjnych jest biofilia. Co to takiego? Biofilia w dosłownym znaczeniu to “umiłowanie życia i form życia”.

Przyroda i zieleń działa na nas kojąco. Również spokojne barwy ziemi, lasu, natury doskonale będą komponować się we wnętrzach. To ukłon w stronę natury. Od dłuższego czasu we wnętrzach królują rośliny i kwiaty np. monstera, która bije rekordy popularności. Modne również stały się ogrody wertykalne. Ściana z zielonych roślin jest piękną i niebanalną ozdobą.

Roleta Bellisima

Biofilia we wnętrzach czyli Biophilic Design to styl aranżacji, w którym wykorzystane są naturalne materiały, formy, tekstury. Odpowiednio skomponowane wnętrze zapewni odpowiedni komfort. Drewno, kamień, terakota, len, tkaniny z motywem roślinnym – to wszystko stworzy styl aranżacji bliski naturze.

Rolety materiałowe

Świetnym pomysłem będzie wykorzystanie naturalnych kolorów w osłonach okiennych. Rolety materiałowe w stonowanych kolorach będą doskonałym akcentem stylistycznym. Żaluzje drewniane to piękne i ekskluzywne osłony okienne. Doskonałej jakości, wykonane z najwyższej jakości drewna. Subtelne, naturalne kolory piórek drewnianych pięknie będą prezentować się na oknie.

Żaluzje drewniane

Plisy okienne to nie tylko funkcjonalna osłona okienna. Dzięki bogactwu wzorów i kolorów świetnie sprawdzi się jako akcent dekoracyjny we wnętrzu urządzonym zgodnie z Biophilic Design. Subtelne odcienie beżów, brązów, zieleni, szarości pięknie komponować będą się na tle kwiatów i motywów roślinnych.

Plisy okienne

plisy okienne

Plisy okienne